Měsíční program

Každý měsíc pro Vás v této rubrice bude uveden program vycházek na daný měsíc. 

Vycházky se konají za každého počasí. Na ně je potřebná objednávka, která se uzavírá 1 hodinu před započetím vycházky. Vaše objednávka musí být následně potvrzena od organizátora. Minimální počet lidí na vycházce je 5 osob (pokud není uvedeno jinak).

PROGRAM ŘÍJEN

Procházka barokní Vrtbovskou zahradou

7
října
15:00

Vrtbovská zahrada patří k jedněm z pokladů, které tady máme. Je skryta za fasádou obyčejného ošumělého domu, kde byste těžko hledali nějakou krásu. My si zahradu projdeme a vyslechneme si, jaké příhody ji vytvářely.

Více....

Přes Kozí hřbety do Unětic a dále do Roztok

14
října
10:00

Podíváme se kousek za Prahu přes skalní útvary do Unětic a Tichým údolím do Roztok
7,5 km

Více....

Kostel Panny Marie a sv. Karla Velikého

15
října
13:00

Na konci Nového Města v 14. století nechal Karel IV postavit kostel Panně Marií a Karlovi Velikému. Pojďme zjistit zajímavou historií tohoto kostela a jak je v současné době využíván.

Více....

Zaniklé libeňské ghetto

19
října
17:00

Na naší procházce budeme pátrat po stopách, které lze ještě dnes v ulicích a zákoutích nalézt po našich zmizelé libeňské židovské komunitě

Více....

Sapa tour – prohlídka „Malé Hanoji“

21
října
10:00

Vydejte se s námi do vietnamského velkoobchodního centra a tržnice, označované médii za město ve městě, působící od přelomu let 1999 a 2000 v areálu bývalého písnického masokombinátu a libušské drůbežárny v Praze.

Více....

Tajemné horní Nové Město

24
října
17:00

Pojďte se s námi projít podivuhodně zasněnou čtvrtí, v níž jsou všechny církevní stavby staré a téměř všechny světské stavby nové.

Více....

Romantický park Cibulka

29
října
14:00

Na této procházce se projdeme krásným parkem, který si na svých toulkách oblíbili Karel Hynek Mácha i Jakub Arbes. Seznámíme se také s usedlostí Cibulkou.

Více....

Zahrady Pražského hradu

5
listopadu
10:00

Procházka po zahradách Pražského hradu – Královskou, Lumbeho, Na Baště, Rajskou a Na valech.

Více....

Zahrady pod Pražským hradem

26
září
17:00

Budeme mít skvělou příležitost podívat do jedinečných zahrad, které jsou chráněny UNESCEM. Navštívíme pět barokních zahrad italského typu.

Více....